Najlepsza droga z Poznania nad morze

Wakacje to wyjazdy nad morze. Z wielkopolski nad morze nie prowadzi żadna szybka droga i dojazd na wypoczynek jest uciążliwy. U nas na pokładzie dzieci z chorobą lokomocyjną więc wyprawa jest z tych hardcorowych. Ten post będzie o tym którędy najlepiej jechać by dzieci odczuły jak najmniej trasę.

W tym poście znajdziecie sprawdzone przez nas trasy z Poznania nad morze.

Jak jechać z Poznania do Międzyzdrojów lub Świnoujścia?

W przypadku podroży z dziećmi na Pomorze Zachodnie najszybsza, najmniej kręta jest podróż autostradą do Świebodzina, później w górę na Szczecin eską i dalej drogą 3 na Wolin. Opłaca się tędy jechać tez do Pogorzelicy i Rewala, wtedy w Parłowie skręcamy na drogę 107 w stronę Łukęcina.

Jak jechać z Poznania do Kołobrzegu, Mielna,Darłowa, Ustki?

To ciężka droga. Można jechać zatłoczoną drogą 11 aż do Szczecinka i później w zależności od celu podroży skręcić w lewo na Koszalin lub w prawo na Słupsk. Nie polecam jednak tej drogi. Jedzie się i jedzie. Droga niby krajowa, ale bez pobocza. Koszmar w wymianę turnusów. Dużo remontów.

Lepsza droga idzie z Obornik przez Czarnków, Trzciankę, Wałcz, Czaplinek, Połczyn, Białogard. Droga o statusie wojewódzkiej numer 178, potem 163. Mniej uczęszczalna o dobrej nawierzchni. My mając cierpiące na chorobę lokomocyjną dzieci omijamy zakręty na odcinku Czaplinek – Połczyn Zdrój jadąc przez Barwice.

Jadąc w kierunku na Darłowo, Jarosławiec, Ustkę polecam w Czaplinku wybrać drogę na Barwice, Bobolice, Krąg, Sławno i dalej według celu podroży.

Jak jechać z Poznania do Łeby, Władysławowa, na Hel, do Gdańska, do Krynicy Morskiej?

Jadąc z dziećmi, gdy liczy sie bezpieczęństwo, nie ma co sie pchać na boczne drogi. Tu mamy dobrą drogę do autostrady A1. Można jechać przez Gniezno, Inowrocław, Toruń.

Jeżeli podobał Ci się ten post to polub proszę nasz profil na FB klikając poniżej.
Podziel się tym postem w mediach społecznościowych

Dodaj komentarz