Sztuczna trawa na balkonie lub tarasie to bardzo dobry wybór

Podzielę się z Wami jak łatwo i w miarę tanio ożywić nasz balkon czy taras. Najlepszym sposobem będzie położenie nań sztucznej trawy. Na naszym balkonie w bloku, już na drugim mieszkaniu, dekoracyjna sztuczna trawa sprawdza się doskonale.

Dlaczego sztuczna trawa?

Po pierwsze zieleń uspokaja. Trawa ładnie wygląda. Sztuczna trawa jest miła w dotyku. Nie mówię tu o tych sztucznych trawach układanych na boiskach co drapią jak najgorsza sztuczna wycieraczka. Po trawach dekoracyjnych można chodzić po niej gołą stopą. Fajne to w przypadku gdy mamy dzieci. Dzieci uwielbiają po niej biegać, rozkładać na niej zabawki.

Po drugie sztuczna trawa maskuje nierówności powierzchni balkonu. Można ją układać na beton, na płytki, deski. Do montażu są specjalne kleje, ale ja polecam Klej Mamut w kartuszu. Klei się łatwo,  punktowo.

Sztuczna trwa jest łatwa w utrzymaniu. Nie trzeba jej podlewać, kosić 🙂 Jest odporna na warunki atmosferyczne i UV. Jeżeli się zmoczy szybko wysycha. Zabrudzenia też łatwo wytrzeć mokrą szmatką, a kurz można usunąć odkurzaczem.

Do tego sztuczna trawa jest eko. Zbudowana jest z włókien polipropylenowych i polietylenowych. W zależności od ceny włókna trawy posiadają różną gęstość i wysokość. Materiał ten można łatwo przetworzyć ponownie.

Sztuczna trawa jest sprawdza się także w przypadku domowych zwierząt. Jest trudna do zniszczenia, a uniemożliwia ona kopanie dołów czy niszczenie powierzchni przy bieganiu.

Jaką sztuczną trawę wybrać?

Jak już wspomniałem na początku wpisu sztuczną trawę mamy już w drugim mieszkaniu. Ostatnią kupiłem w Leroy Merlin. Znalazłem tam taką na 20 mm grubą w fajniej cenie. Nazywa się Zante. Na nasz balkon wystarczyła rolka trawy 1x5m za 155zł, czyli 31 zł/m2.

Przykleiłem punktowo klejem Mamut. Tuba 29,99zł.

Jeżeli podobał Ci się ten post to polub proszę nasz profil na FB klikając poniżej.
Podziel się tym postem w mediach społecznościowych

2 odpowiedzi do “Sztuczna trawa na balkonie lub tarasie to bardzo dobry wybór”

Dodaj komentarz