Jak zacząć jeździć na Uber Eats, czyli gdzie znaleźć najlepsze miejsca na podjęcie zlecenia na mieście?

Tym razem opiszę jakie są wymagania co do dostawców Uber Eats oraz gdzie szukać najlepszych miejsc, gdzie na zlecenie krótko się czeka. W każdym mieście jest podobnie. Tu opisze swoje doświadczenia z miasta Poznań.

Wcześniej pisałem jak zacząć na Uber i Bolt (Taxify). Uber Eats jest prawie to samo, różnica jest taka, że wozisz jedzenie od knajpy do klienta. To fajna sprawa. Możesz rozwozić rowerem, skuterem albo autem. Nie ma szefa, brak jest grafiku, a zarabiasz kiedy chcesz.

Uber Eats, czyli dostawy jedzenia do klientów to dobry sposób na zarobienie pieniędzy bez szefa i grafiku. Kokosów jednak nie ma.

Jak zacząć w Uber Eats?

Musisz mieć 18 lat. Możesz dowozić rowerem, skuterem, albo autem.

Na skuter i rower musisz Uberowi przesłać skany uprawnień – prawo jazdy i ważne ubezpieczenie OC. Zaświadczenie o niekaralności i o ilości punktów na koncie możesz donieść. Nie ścigają za to. Zaświadczenie o niekaralności możesz załatwić od ręki za 30zł w urzędzie (znajdź Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego w swoim mieście) lub online, przyjdzie w parę dni. Zaświadczenie o ilości punktów karnych wyrobisz na Komendzie bezpłatnie. Składasz formularz i czekasz jakiś tydzień.

Jak nie masz skutera albo auta możesz skorzystać z pośrednika jeżeli chodzi o auto i u niego wynająć. Na Uber Eats nie opłaca się auto. Zlecenia są często na zakazach, w obrębie stref wyłączonych z ruchu. Łatwo tam wjedziesz rowerem i skuterem, autem słabo. Auto to największe koszty – paliwo, ubezpieczenie. Taniej na skuterze.  

Rejestracja to parę minut. Wchodzisz na stronę Ubera tutaj i rejestrujesz się. Podajesz dane. Musisz też podać czy jeździsz sam, na działalności gospodarczej lub przez partnera. Działalność gospodarcza niesie za sobą szereg formalnych wymogów. Prościej jest jeździć przez partnera np. Evelstar. Tam płacisz 17 złotych za jedno rozliczenie dostaw. Partner rozlicza cię z kursów i bierze na siebie formalności podatkowe.

Po rejestracji musisz iść do biura Ubera w twoim mieście na spotkanie informacyjne i odebrać torbę. Aktywują twoje konto i możesz jeździć. Za torbę pobierają 285 zł w trzech ratach. Kasa jest do zwrotu.

Rady dla początkujących

Warto mieć niemulący telefon, dobre ubranie – stosowne do pogody i pojęcie o mieście.

Przed jazdą zainstaluj apkę dla klientów i sprawdź na Uber Eats dla klientów, które knajpy w okolicy oferują te usługę. Zawsze jedź do najbliższego miejsca gdzie jest zagęszczenie najpopularniejszych knajp w danym mieście lub centrum handlowe. Połowo zleceń jest z MacDonalda. Ustawiając się tam masz największe szanse na zlecenie dostawy jedzenia z Maca. W Poznaniu najlepszy jest Stary Rynek i okolice, MacDonaldy, centra handlowe, a z dzielnic Jeżyce.

Jak nie ma zleceń w najlepszych miejscach to kończ na dany dzień.

Jedz ekonomicznie, ostrożnie.

Bądź miły dla odbierającego jedzenie, może da napiwek. Jak nie będzie kleju nie gadaj.

Ile można zarobić? Średnio dwa trzy zlecenia na godzinę. 5-10zł za zlecenie w zależności od trasy. Nie ma szału.

Do dzieła

Formularz rejestracyjny kierowcy do Ubera znajdziesz tutaj. Za rozliczenie eatsa u Partnera zapłacisz 20 zł w Evelstar.

Jeżeli podobał Ci się ten post to polub proszę nasz profil na FB klikając poniżej.
Podziel się tym postem w mediach społecznościowych

Dodaj komentarz