Adaptacja świateł mijania w VW Touran, czyli jak włączyć na stałe światła po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Także w Golf, Seat, Skoda.

Jak wiadomo w Polsce od 2007 roku obowiązuje nakaz jazdy z włączonymi światłami mijania przez całą dobę. W przypadku aut nowych po przekręceniu kluczyka światła zapalają się samoczynnie. W autach starszych jest problem bo trzeba je włączyć ręcznie. Często o tym się zapomina. W efekcie jak sam się nie pokapujesz, nikt z przeciwka nie zamiga, że nie masz świateł to narażasz się na mandat albo gorzej. Jest na to sposób.

U mnie w starym Touranie trzeba włączać z ręki, ot 2005 rok. Żeby sobie z tym poradzić trzeba użyć interfejsu VAG/VCDS. Wchodzimy w 09-centralna elektryka. Wybieramy 07-kodowanie, klikamy na Pomocnik kodowania. Wyświetli nam się okno możliwych do wyboru opcji. Interesujące nas w tym kodowaniu opcje to:

– Światła do jazdy dziennej (Ameryka Północna),

– Światła do jazdy dziennej aktywne (Skandynawia).

Kodowanie świateł mijania aktywnych po włączeniu zapłonu w samochodach grupy Volkswagen za pomocą interfejsu VCDS.

Jeżeli wybierzemy światła w opcji Skandynawia, to po włączeniu zapłonu zapalają się światła mijania, pozycje z przodu i z tyłu. Jeżeli zaznaczymy Ameryka Północna to przednie światła mijania spełniają role świateł do jazdy dziennej. Pozostałe światła czyli światła pozycyjne przód, tył, światła obrysowe są w tym momencie wyłączone.

Jak to zrobić – tryb Ameryka Północna

Aktywujemy BAJT 0 i zaznaczamy BIT 4 – Światła do jazdy dziennej (Ameryka Północna). Potwierdzamy.

Jak to zrobić – tryb Skandynawia

Aktywujemy BAJT 0 i zaznaczamy BIT 3 – Światła do jazdy dziennej aktywne (Skandynawia). Potwierdzamy.Podsumowanie

W trybie skandynawskim pali się wszystko poza oświetleniem deski rozdzielczej. W trybie amerykańskim świecą się z przodu tylko światła mijania bez świateł pozycyjnych. Ja wybrałem tryb -> światła do jazdy dziennej aktywne (Skandynawia). Adaptacja świateł mijania to prościzna.


Display/11/kampania ogólna-300-250

Jeżeli podobał Ci się ten post to polub proszę nasz profil na FB klikając poniżej.
Podziel się tym postem w mediach społecznościowych

Dodaj komentarz