Wymiana baterii w kluczyku VW typu scyzoryk

Podszedłem do auta a tu kluczyk (pilot) nie otwiera drzwi. Trzeba otwierać z klucza. Zamykać zamyka bez problemu. Sytuacja dotyczyła VW Touran 2005, ale tyczy się wszystkich aut grupy VW, Audi, Skoda, Seat z tymi kluczykami. Co robić?

Pierwsza możliwość to padnięta bateria. Druga elektronika, trzecia zamek. W tym przypadku strata nerwów, kasy najmniejsza bo skończyło się na wymianie baterii.

Naprawa mojego kluczyka 1K0959753 polegała na rozebraniu, wyczyszczeniu styków pilota i założeniu nowej baterii. Martwiłem się o rozkodowanie pilota przy wyjmowaniu baterii. Niepotrzebnie. Moje amatorskie ruchy przy wyjmowaniu baterii i jej ponowne założenie odpowiednimi biegunami nie spowodowało utraty kodowania.

By rozebrać kluczyk potrzebujemy płaski śrubokręt. Otwieramy grot klucza, wkładamy w szczelinę śrubokręt i ruchem lewo-prawo rozsuwamy klucz. Część z grotem używamy do otwarcia pilota. Grot wsuwamy w miejsce gdzie jest składany i ruchem góra-dół rozdzielamy odbudowę. Wymieniamy baterię. W tym przypadku bateria CR2032 za 5zł.

Niżej filmik z sieci jak to zrobić.

Wszystko działa jak nowe.


Display/11/kampania ogólna-300-250

Jeżeli podobał Ci się ten post to polub proszę nasz profil na FB klikając poniżej.
Podziel się tym postem w mediach społecznościowych

Dodaj komentarz