Czy herbata z cytryną szkodzi?

Popijam sobie herbatę z cytryną i czytam na popularnym portalu jakie to szkodliwe. Do tej pory stosowałem ją głównie jak jestem podziębiony, albo co. Często daje jeszcze miód.  A tu piszą, że ponoć jest tam cytrynian glinu, który jest szkodliwy. Mam czas więc badam temat dalej gdzie indziej.

Otwieram trzy artykuły i okazuje się, że można mieć wątpliwości. Okazuje się, że herbata zawiera pewną ilość glinu, a herbata z cytryną także pewną ilość cytrynianu glinu.

Glinu w herbacie jest tylko kilka procent, ale niby nie ma powodów do niepokoju bo on się nie przyswaja, a jak już to rozpuszcza w organizmie. Niestety wtedy ta część osadza się w kościach i płucach. Najwięcej jest w fusach.

Jak dodamy cytrynę to tworzy się wtedy ten cytrynian glinu, a on jest już bardziej przyswajalny. Warunek jest taki: cytryna wchodzi reakcję z fusami.

Duża dawka glinu (aluminium) jest toksyczna dla systemu nerwowego. W herbacie z cytryną jest tego tak mało, że nie ma strachu. Mimo to niektórzy tym straszą w mediach, Alzhaimerem itp.

Piję dalej herbatę z cytryną. Pamiętam jednak teraz o tym by wrzucać cytrynę dopiero po zaparzeniu lub wyjęciu torebki.

Jeżeli podobał Ci się ten post to polub proszę nasz profil na FB klikając poniżej.
Podziel się tym postem w mediach społecznościowych

Dodaj komentarz