Olej palmowy w produktach na Święta – Milka i Wedel

Kupując słodkości na Święta przejrzałem składy Milka i Wedel, bo te kupuję najczęściej. Lubię je i chce wiedzieć co zawierają. Okazało się, że niektórych Milkach i Wedlach jest olej palmowy. Olej palmowy jest stosowany bo jest tani. Jednak ma wysoką zawartość kwasów tłuszczowych co łatwo może prowadzić do otyłości i chorób sercowo-naczyniowych, dlatego nie powinniśmy spożywać produktów go zawierających.

Przejrzałem składy produktów na ezakupy.tesco.pl i oto wynik. Nie wiedziałem, że jest tyle tego w produktach.

W Milkach olej palmowy znalazłem w składzie następujących produktów Milka: Alpejskie Mleczko, Czekolada mleczna Oreo, Pieguski Choco Cookie, Choc&Choc Ciastka biszkoptowe, Mmmax Herbatniki kakaowe i mleczne Oreo, Czekolada Daim, Czekolada mleczna Lu. Dalej nie przeglądałem. Na szczęście w zwykłej czekoladzie mlecznej nie ma nic podejrzanego. Gorzej jeżeli ktoś lubi inne produkty tej firmy.

W produktach Wedla oleju palmowego nie było w czekoladzie mlecznej i ptasim mleczku. Olej palmowy znalazłem za to w: czekolada mleczna truskawkowa, Pawełek Batonik mleczny śmietanka, Muffina Wedel.

Podsumowując widać, że producenci dodają olej palmowy do produktów w których są jakieś dodatki do czekolady – oreo, ciasteczka, biszkopt, nadzienie owocowe.

Jeżeli podobał Ci się ten post to polub proszę nasz profil na FB klikając poniżej.
Podziel się tym postem w mediach społecznościowych

Dodaj komentarz