Co nowego dla kierowców Uber i Bolt od nowego roku 2020?

Data 1 stycznia 2020 roku już blisko, a to oznacza zmiany dla kierowców Uber i Bolt. Zaprzyjaźniony kierowca nie ma obaw. Ustawa wreszcie reguluje rynek przewozów a partnerzy w mailach informują kierowców co się zmieni po nowym roku.

Po pierwsze aplikacja będzie mogła służyć do rozliczania kursów bezgotówkowych. Gotówki bez taksometru i bez kasy fiskalnej nie wolno będzie brać nadal. Nowa licencja nie wymaga taksometru ani kasy.

Po drugie nie będzie już trzeba będzie zdawać egzaminu z topografii miasta przy ubieganiu się o licencję. Licencja będzie na auto, czyli na wbite taxi w dowodzie rejestracyjnym. Czyli albo idziemy po indywidualną licencję i możemy zabierać ze słupka i z aplikacji albo jeździmy na wypisie partnera. Partnerzy wyrabiają licencję na dane miasta i podpinają auta bo te są przez nich przecież wynajmowane.

Auto będzie musiało przejść przegląd pod Taxi, więc w dowodzie wbiją pieczątkę TAXI. W tym aspekcie mamy droższe OC, ale czy będzie wymagane czy nie, jeszcze nie wiadomo.

Z nowości mamy jeszcze obowiązek oznaczenia auta, obowiązek zrobienia badań lekarskich i psychotestów. To mają pokrywać i Bolt i Uber. Oznaczenia mają być na magnesy. Możliwe że będą lojalki.

Do dzieła

Formularz rejestracyjny kierowcy do Ubera znajdziesz tutaj. W Bolt rejestrujemy się tutaj.
Za rozliczenie obu aplikacji w Evelstar płacisz 50zł.

Jeżeli podobał Ci się ten post to polub proszę nasz profil na FB klikając poniżej.
Podziel się tym postem w mediach społecznościowych

Dodaj komentarz