Najlepsza droga z Poznania nad morze

Wakacje to wyjazdy nad morze. Z wielkopolski nad morze nie prowadzi żadna szybka droga i dojazd na wypoczynek jest uciążliwy. U nas na pokładzie dzieci z chorobą lokomocyjną więc wyprawa jest z tych hardcorowych. Ten post będzie o tym którędy najlepiej jechać by dzieci odczuły jak najmniej trasę.

W tym poście znajdziecie sprawdzone przez nas trasy z Poznania nad morze.

Jak jechać z Poznania do Międzyzdrojów lub Świnoujścia?

W przypadku podroży z dziećmi na Pomorze Zachodnie najszybsza, najmniej kręta jest podróż autostradą do Świebodzina, później w górę na Szczecin eską i dalej drogą 3 na Wolin. Opłaca się tędy jechać tez do Pogorzelicy i Rewala, wtedy w Parłowie skręcamy na drogę 107 w stronę Łukęcina.

Jak jechać z Poznania do Kołobrzegu, Mielna,Darłowa, Ustki?

To ciężka droga. Można jechać zatłoczoną drogą 11 aż do Szczecinka i później w zależności od celu podroży skręcić w lewo na Koszalin lub w prawo na Słupsk. Nie polecam jednak tej drogi. Jedzie się i jedzie. Droga niby krajowa, ale bez pobocza. Koszmar w wymianę turnusów. Dużo remontów.

Lepsza droga idzie z Obornik przez Czarnków, Trzciankę, Wałcz, Czaplinek, Połczyn, Białogard. Droga o statusie wojewódzkiej numer 178, potem 163. Mniej uczęszczalna o dobrej nawierzchni. My mając cierpiące na chorobę lokomocyjną dzieci omijamy zakręty na odcinku Czaplinek – Połczyn Zdrój jadąc przez Barwice.

Jadąc w kierunku na Darłowo, Jarosławiec, Ustkę polecam w Czaplinku wybrać drogę na Barwice, Bobolice, Krąg, Sławno i dalej według celu podroży.

Jak jechać z Poznania do Łeby, Władysławowa, na Hel, do Gdańska, do Krynicy Morskiej?

Jadąc z dziećmi, gdy liczy sie bezpieczęństwo, nie ma co sie pchać na boczne drogi. Tu mamy dobrą drogę do autostrady A1. Można jechać przez Gniezno, Inowrocław, Toruń.

Polub ten post w mediach społecznościowych
Podziel się tym postem w mediach społecznościowych

Dodaj komentarz