Jak używać klimatyzacji w samochodzie, w którym podróżuje dziecko?

Wiele osób pyta czy i jak używać klimatyzacji w samochodzie podczas podróży z dziećmi. Odpowiedź jest prosta: tak, używać klimy ale z głową. Oto pięć zasad używania klimatyzacji w samochodzie po których zastosowaniu nikt nie będzie chory.

Klimatyzacja sprawia, że pasażerowie nie będą zmęczeni upałem. Stosowana z umiarem zwiększa komfort podróżnych, a tym samym bezpieczeństwo jazdy. To bardzo ważne. Moje dzieci są bardzo wrażliwe na warunki podczas jazdy. Nie ma opcji na jazdę w nagrzanym samochodzie bez klimy.

Oto sprawdzone zasady używania klimatyzacji w samochodzie:

  1. Przed sezonem wymień filtr kabinowy, oczyść klimatyzację np. poprzez ozonowanie.
  2. Jeżeli auto jest nagrzane to zanim ruszysz solidnie je przewietrz. Niech dzieci nie wchodzą do piekarnika. Pamiętaj, że czas schłodzenia wnętrza auta nagrzanego staniem na słońcu do 60 stopni trwa co najmniej kilka minut. Otwórz wszystkie drzwi, włącz auto, uruchom klimatyzację i poczekaj parę minut.
  3. Włączaj klimatyzację w obiegu z nawiewem na szyby. Nigdy nie kieruj nawiewu bezpośrednio na twarz czy główkę dziecka, a więc miejsca bardzo wrażliwe na niską temperaturę. Siła nawiewu na pół gwizdka.
  4. Nie ustawiaj zbyt dużej różnicy temperatur. Pięć stopni różnicy będzie ok. Dziesięć to już zbyt dużo.
  5. Kontroluj jak dziecko znosi temperaturę. Przyłóż dłoń do karku. Jeśli kark jest suchy i ciepły, to znak, że wszystko w porządku. Spocony, rozgrzany świadczy o tym, że temperatura jest za wysoka, chłodny – że malec marznie.
Jeżeli podobał Ci się ten post to polub proszę nasz profil na FB klikając poniżej.
Podziel się tym postem w mediach społecznościowych

3 odpowiedzi do “Jak używać klimatyzacji w samochodzie, w którym podróżuje dziecko?”

Dodaj komentarz