Nowe rolety na okno, czyli jak zamówić rolety na wymiar

W naszej sypialni mamy popołudniowe słońce. Rolety stare więc pokój szybko się nagrzewa. Postanowiliśmy zrobić z tym porządek. Jest kilka opcji. Można założyć rolety zewnętrzne, ale to duży koszt. Druga opcja nowe rolety materiałowe. Przez ostatnie lata zmieniła się technologia i jest full materiałów do wyboru. Ceny znośne. Tylko jak wymierzyć co trzeba?

Wybieramy roletę nieprzejrzystą. Ludzie polecają takie rolety z materiałem trójwarstwowym. Z zewnątrz połyskująca powłoka jak aluminium która ma odbijać światło, w środku warstwa gumowana by pomieszczenie się nie nagrzewało i od wewnątrz materiał dekoracyjny w kolorze do wyboru. W zależności od producenta materiał inaczej się nazywa. – roleta zaciemniająca termiczna, roleta termo silver, roleta termoizolacyjna itp.

Można wybrać też trzy rozwiązania montażu rolet. Nieinwazyjne mini roletki wieszamy na ramie okna, na haczyki. Druga opcja to roleta wolnowisząca, montaż na wkręty. Trzecia to montaż w kasecie z listwami prowadzącymi przyklejanymi do ramy okna.

Jak wymierzyć wymiary rolet?

Do zamówienia rolet trzeba podać materiał, sposób montażu oraz wymiar materiału rolety. Mierzymy wysokość szyby w ramie okna, szerokość samej szyby w ramie okna, szerokość szyby wraz z listwami na profilu okna. Podajemy wszystko i zamawiamy.

Pomiar wysokości nie jest problematyczny. Mierzymy wysokość samej szyby i dodajemy 1 cm dla pewności. Na rysunku oznaczony jako wymiar B.

Sposób pomiaru rolety okiennej w kaście.

Pomiar szerokości tez nie jest trudny. Mierzymy szerokość szyby w oknie. Na rysunku oznaczony jako wymiar A.

Musimy jeszcze producentowi podać jaką ma zrobić szerokość całej rolety (kasety) stad konieczność jeszcze pomiaru szerokości wraz z listwami. Na rysunku oznaczony jako wymiar A1.

My wybieraliśmy materiał termo silver w firmie Rena.pl. Ceny mieli dobre. Zamówiliśmy dwie rolety przez ich sklep internetowy. Złożenie zamówienia jest proste. Rolety przyjechały po 4 dniach. Wszystko jak trzeba.

Polub ten post w mediach społecznościowych
Podziel się tym postem w mediach społecznościowych

3 odpowiedzi do “Nowe rolety na okno, czyli jak zamówić rolety na wymiar”

Dodaj komentarz