Muzułmanie są jak Polacy

Klient wsiadł na lotnisku Ławica. Ben był anglikiem, który przyjechał do swojej dziewczyny. Kurs na osiedle Oświecenia, Rataje. Gość po pięćdziesiątce, po rozwodach, ale widać sprężyna, dobrze się trzyma. Gadamy o „dupie marynie”, o Poznaniu, o Polakach. Wychodzi, że gość to były komandos SAS, snajper co odwiedził daleki wschód. Ilu zabił nie pytam. Pytam jacy są tam muzułmanie.

– Wiesz, muzułmanie są jak wszędzie. W każdym kraju są ludzie spokojni, i są tacy ekstremiści. U Was w Polsce to samo. Nie jestem katolikiem, ale wiem, że u Was są tacy bardzo ortodoksyjni katolicy. Nie przeszkadza mi to.

– Wiadomo – mówię. Ale wiesz, u nas „katole” nie mordują tak jak terroryści tam w Afganistanie. Jak dużo tam jest terrorystów?

Jestem muzułmaninem całym sercem i rozumem, znam swoją religię bardzo dobrze, i wiem jedno: islam to religia pokoju i szacunku – mówi w rozmowie z naTemat Mamed Khalidov

– Może z 5%. To oni sa źli. Większość ludzi jest spokojna. Nie chce zła, ale są zastraszani. Ich religia nie jest zła.

– To nie co u nas.

– Polska jest piękna. Przyjechałem tu kiedyś samochodem na wycieczkę z Berlina i spodobało mi się. Dużo podróżuje, taka praca, ale doceniam Poznań. No i mam tu dziewczynę. Będziemy się kiedyś budować, bo teraz mieszkamy w bloku.

Muzułmanie nie są źli. Są tam źli ludzie jak wszędzie. Także w Polsce mamy złych ludzi, którzy są gotowi na niegodziwość i przemoc w ich przekonaniu słuszną i usprawiedliwioną. Ich cel uświęca środki nieakceptowalne dla ogółu.

Kończę słowami Mameda Khalidova:

– Postrzeganie muzułmanów ogólnie jest dosyć jednoznaczne i jednostronne. Kiedy coś złego się dzieje na świecie to zawsze wiadomo, że to muzułmanie. „Islam to terroryzm” – takie jest założenie. A ja jestem muzułmaninem całym sercem i rozumem, znam swoją religię bardzo dobrze, i wiem jedno: islam to religia pokoju i szacunku.

Wykorzystano:

https://natemat.pl/75305,mamed-khalidov-islam-to-religia-pokoju-nie-ma-w-niej-takiego-pojecia-jak-bicie-zony

Jeżeli podobał Ci się ten post to polub proszę nasz profil na FB klikając poniżej.
Podziel się tym postem w mediach społecznościowych

Dodaj komentarz